در حال بارگیری...
۲۸ فروردین

تحول دیجیتال در صنعت تلکام

تحول دیجیتال به عنوان عامل اصلی تغییرات سریعی است که در جهان اطراف ما در حال ظهور است. صنعت تلکام هم از این قاعده مستثنا نبوده و شاهد تغییرات گسترده و در مقیاس بزرگ در بازار خود می باشد. این صنعت به عنوان یک پیشران کلیدی در تحول جهانی مطرح است.

کسب و کارها در سراسر بخش ها با چالش های مرتبط با تغییر انتظارات مشتری، تحول فرهنگی، مقررات قدیمی، کمبود مهارت و سایر موارد رقابت می کنند. در سال ۲۰۱۵، موسسه پژوهشی تحولات دیجیتال تاثیر تحولات دیجیتال را در شش صنعت کلیدی – خودرو، کالاهای مصرفی، برق، مراقبت های بهداشتی، تدارکات و رسانه ها و سه موضوع تقابل با صنعت، مصرف دیجیتال، شرکت های دیجیتال و پیامدهای اجتماعی تحلیل کرد. در سال ۲۰۱۶، این موسسه برای پوشش هفت صنعت دیگر، از جمله ارتباطات از راه دور و دو موضوع جدید صنعت گسترش یافت: اقتصاد پلتفرم و ارزش اجتماعی و الزامات سیاسی.

این صنعت با یک چشم انداز اقتصادی و رقابتی که به سرعت در حال تغییر است و ناشی از اختلالات دیجیتال داخلی و خارجی است، مواجه است. تاکنون، نقش اپراتورهای مخابراتی در سرعت بخشیدن به مدل های کسب و کار و دیجیتال ، ارزش جدیدی برای خود اپراتورها نداشته است. سهم اپراتور از سود صنعت از ۵۸ درصد در سال ۲۰۱۰ به ۴۷ درصد در سال ۲۰۱۵ کاهش یافته است و پیش بینی می شود تا سال ۲۰۱۸ به ۴۵ درصد کاهش یابد. فشار بر درآمد سنتی به این معنا است که اپراتورها به طور فزاینده ای در ارزش مدل های جدید کسب و کار دیجیتال سهیم هستند.

• افق های آینده

تحول دیجیتالی ارتباطات راه دور نشان دهنده فرصت ۲ تریلیون دلاری برای صنعت و جامعه است. دهه بعدی دیجیتال سازی به طور چشمگیری متفاوت از گذشته خواهد بود و شرکت ها در همه صنایع باید آماده باشند تا بتوانند از تغییرات گسترده در زندگی مصرف کننده، شرکت ها و اقتصاد به شکل گسترده ای استفاده کنند.

• شبکه های آینده

صنعت تلکام با فرصت های مهمی فراتر از اتصال، از طریق راه حل های یکپارچه اینترنت اشیا، خدمات دیجیتال مصرف کننده و سازمانی و مدل های که انعکاسی از ارتباطات دیجیتال هستند؛ درآمد کسب کرده است. پیشرفت هایی از این دست، در رابط های طبیعی انسان و واقعیت افزوده/ واقعیت مجازی را تقویت می کند.

• تعریف مجدد مشتریان

برای پیروز شدن در رقابت کسب وفاداری مشتریان، گردانندگان صنعت تلکام باید به طور فزاینده ای ویژگی ها و ابزارهایی که تجربه های لذت بخش دیجیتالی را ارائه می دهند، به کار گیرند. مشتریان امروزه انتظار دارند که تجارب دیجیتالی با کیفیت بالا داشته باشند.

• پل زدن به نوآوری

نیاز به نوآوری سریع، همگرایی بیشتر و خدمات جدید به این معنی است که شرکت های مخابراتی باید شکاف های توانایی را با استفاده از مدل های جدید نوآوری و استراتژی های استعداد نوین برای نیروی کار دیجیتالی تکمیل نمایند.

دیدگاه خود را بنویسید