This post is also available in: enEnglish

اپلیکیشن آیوتل

با گسترش شبکه ۳G، ۴G و نسل های جدیدتر، اینترنت همراه به یک فرصت بی بدیل برای ارائه سرویس های جدید تبدیل شده است به طوری که کاربران روزانه از اپلیکیشن های متنوع برای دسترسی به این سرویس ها استفاده می کنند. سرویس های موجود در سامانه (BPJ) می تواند از طریق موبایل اپلیکیشن اندرویدی در اختیار کاربران قرار گیرد. در اپلیکیشن آیوتل، هر کاربر بنابر نیاز خود می تواند سرویس های موجود را از کاتالوگ سرویس مشاهده و سرویس های موردنیاز خود را فعال و از آن ها استفاده کند.

BPJ MSD یا بستر ارائه سرویس موبایلی:

بستر ارائه سرویس موبایلی یک سامانه یکپارچه است که می توان در آن خدمات گوناگون دیجیتالی را تعریف کرد و آن ها را در اختیار کاربران قرارداد. در سیستم BPJ MSD می توان طیف گسترده ای از سرویس های ارزش افزوده در اختیار داشت و آن را از درگاه های مختلف از جمله USSD به کاربران ارائه کرد.

در این سامانه، سرویس دهندگان مختلف، سرویس های خود را از طریق API در سامانه رجیستر می کنند. هر یک از سرویس دهندگان با یک پروتکل استاندارد، خدمات خود را به سامانه MSD تحویل می دهند. هر سرویس دهنده می تواند یک یا بیش از یک سرویس در سامانه MSD تعریف کند.

در هنگام اضافه کردن یک سرویس دهنده به سامانه MSD، اطلاعات مختلفی توسط راهبر سیستم وارد می شود.

بخش های مختلف اپلیکیشن موبایل

کاتالوگ ابزارها:

سازمان های ارائه دهنده سرویس، خدمات خود را از طریق API، در اختیار سامانه یکپارچه BPJ MSD قرار می دهند. سامانه MSD این سرویس ها را با واسط کاربری مناسب در اختیار کاربران موبایل اپلیکیشن قرار می دهد. واسط کاربری سرویس ها در موبایل اپلیکیشن ابزار نامیده شده است. هر کاربر، به انتخاب خود می-تواند یک یا چند ابزار را روی موبایل اپلیکیشن فعال سازی کند و از این طریق از سرویس های مربوطه استفاده کند. تاکنون ابزارهای مختلفی در سامانه BPJ راه اندازی شده است.
با توجه به اینکه تعداد ابزارهای موجود در اپلیکیشن می تواند روز به روز افزایش یابد، ابزارهای مختلفی که در سامانه انتشار یافته اند، به صورت یک کاتالوگ در اختیار کاربران قرار می گیرد. کاربران می توانند با مراجعه به کاتالوگ، ابزارهای مورد علاقه خود را انتخاب و آن ها را فعال کند.

طبقه بندی و جستجوی ابزارها:

طبقه بندی ابزارها

در سامانه MSD ابزارهای متنوعی برای مخاطبین مختلف وجود دارد. برای اینکه این ابزارها بهتر توسط کاربران جستجو و در اختیار آن ها قرار گیرد، ابزارها در دسته های مختلف در اپلیکیشن به کاربر نمایش داده می شود.

 جستجوی ابزارها

از آنجایی که تعداد ابزارها می تواند روی سامانه MSD زیاد باشد، برای دسترسی بهتر لازم است که کاربر بتواند ابزارها را با نام آن ها جستجو کند.

فعال سازی ابزار

هر یک از کاربران MSD، پس از انتخاب ابزار مورد نیاز خود، می تواند آن را فعال کند. با لمس کردن یک ابزار، کاربر به صفحه فعال سازی ابزار منتقل می شود و به انتخاب خود می تواند دکمه “روشنم کن” را لمس کند و ابزار موردنیاز خود را فعال کند.

مشاهده پیام های ابزارها

پیام هایی که یک ابزار برای کاربر در موبایل اپلیکیشن ارسال می کند، به سهولت در دسترس کاربر قرار می گیرد.
به اشتراک گذاری ابزارها
طراحی اپلیکیشن به گونه ای است که اگر کاربر یک ابزار را در تلگرام به اشتراک گذاشت و این به اشتراک گذاری منجر به دانلود اپلیکیشن شد، برای کاربر به اشتراک گذارنده یک امتیاز درنظر گرفته می شود.

قابلیت های آیوتل

  • سامانه خدمت رسانی مبتنی بر معماری باز مناسب برای سازمانها و اشخاص
  • ارائه همه سرویس های اطلاعاتی موجود در سازمان متقاضی با استفاده از یک موبایل اپلیکیشن
  • اتصال سرویس های سازمانی و عمومی
  • طراحی مبتنی بر اپلیکیشن های پیام رسان و سهولت تجربه کاربری
  • سکوی ارائه خدمت برای سرویس های ۳G و ۴G
  • طراحی مبتنی بر معماری باز با هدف افزودن سرویس های دلخواه
  • پشتیبانی از پروتکل Ouath 2.0 برای احراز هویت
  • ارائه شده برای دو نسخه وب و اندروید
  • قابلیت قیمت گذاری سرویس ها و ارائه به بازار سرویس