در حال بارگیری...
۲۸ فروردین

هوش مصنوعی

توانایی استفاده از هوش مصنوعی برای ارتقای تصمیم گیری، بازنگری مدل های کسب و کار، اکوسیستم ها و بازسازی تجربه ی مشتری، منجر به نوآوری های دیجیتال تا سال ۲۰۲۵ خواهد شد. افزایش درخواست ها و پژوهش هایی که در این حوزه انجام می شود به روشنی بیانگر رشد علاقه مندی در این حوزه می باشد.

نظر سنجی اخیر که در گارتنر انجام شده نشان دهنده این است که ۵۹% از سازمان ها همچنان در حال جمع آوری اطلاعات هستند تا استراتژی های هوش مصنوعی خودرا ایجاد کنند در حالیکه گروه دیگر پیش از این گام هایی را در راه اندازی و یا اتخاذ راه حل های هوش مصنوعی برداشته اند.

اگرچه استفاده درست از هوش مصنوعی منجر به بازدهی خوب در کسب و کار دیجیتال می شود ولی انتظار این که هوش مصنوعی جامع که در آن سیستم ها به طور جادویی هرکاری را انجام می دهند که انسان می تواند انجام دهد و به اندازه ی انسان به صورت پویا می توانند یاد بگیرند، در بهترین حالت یک تفکر است.

هوش مصنوعی خرد (محدود) شامل راه حل های بسیار مهمی برای یادگیری ماشین است که به یک کار خاص (مانند درک زبان یا رانندگی وسیله نقلیه در یک محیط کنترل شده) با الگوریتم هایی که انتخاب شده اند و برای این کار بهینه شده است، آن چیزی است که امروز اتفاق می افتد.

کلیرلی می گوید: “شرکت ها باید بر نتایج کسب و کار توسط برنامه های کاربردی که از تکنولوژی های هوش مصنوعی محدودشده تمرکز کنند و هوش مصنوعی جامع را به پژوهشگران و نویسندگان علمی تخیلی بسپارند.”

برچسب‌ها:

دیدگاه خود را بنویسید